Vlastní recenze kombinované lednice LG GBB59PZFZS

Po několika letech bylo potřeba malou ledničku vyměnit za větší model. Hlavním problémem byla nutnost častých malých nákupů jak do lednice, tak do miniaturního mrazáku a i přesto byla naše původní lednice nacpaná k prasknutí. Takže jakou novou ledničku vybrat?
Naše hlavní požadavky byly na velikost lednice a mrazáku. Samozřejmě se nám lednice musela líbit a měla být v nerezovém provedení. A po vyzkoušení několika ledniček jsme zjistili, že velmi důležitá je i kvalita plastových šuplíků a jejich zasouvání. Prošli jsme si tedy s přítelem velkou prodejnu lednic.

Rozdíly jsou samozřejmě poznat na ceně, ale i při porovnání lednic v podobné cenové relaci mají některé značky výrazně navrch.
Nakonec se vítězem stala kombinovaná chladnička LG GBB59PZFZS

Základní parametry LG GBB59PZFZS

Energetická třída
A++
Roční spotřeba energie
259 kWh
Mrazící výkon
9 kg/24 hodi
Výška
190 cm
Šířka
59,9 cm
Hloubka
66,5 cm
Vnitřní hrubý objem
348 l
Hmotnost
77 kg
Hlučnost
37 dB
Kapacita chladničky
225 l
Kapacita mrazničky
93 l

Moderní technologie v lednici LG GBB59PZFZS

Technologie Smart Diagnosis rozpozná možné problémy za 20 sekund a přes aplikaci v chytrém telefonu se pak servisní středisko jednoduše dozví, jaký má lednice případný problém. Díky lineárnímu kompresoru má lednice delší životnost i záruku (10 let), nižší tření, nižší hlučnost a ušetří až 32 % energie. Technologie Total No Frost zaručí rovnoměrné chlazení, zabrání vzniku námrazy a již nikdy nebude potřeba lednici rozmrazovat. Systém Multi Air Flow zajistí rozšířené proudění chladného vzduchu. Těsnění dveří je ošetřeno antibakteriální ochranou Bioshield. Dětská pojistka zabrání nechtěnému přednastavení teplot a funkcí na displeji. Jednu polici lze sklopit a využít tak vzniklý prostor na vysoké lahve, hrnce, či dorty.

Příslušenství

kovový stojan na dvě lahve vína
dva úložné stojany na vajíčka
tvořítko na led


Výhody kombinované chladničky LG GBB59PZFZS

kvalitní zpracování a hlavně plastové šuplíky jsou pevné, nepůsobí křehce
dobrá cena
nízká spotřeba
expresní mrazení


Nevýhody kombinované chladničky LG GBB59PZFZS

šuplíky v mrazáku by se mohly otvírat více

vrchní šuplík v lednici se trošinku zadrhává (proti ostatním lednicím ale pouze nepatrně)

Cena se k dnešnímu dni se pohybuje okolo 16 990 Kč včetně DPH, což je ve srovnání s konkurencí v podobné cenové relaci dobrý nákup.

Vlastní dojmy z kombinované lednice LG GBB59PZFZS

Chladničku máme již několik měsíců a jsem spokojená. Nemůžu si na nic stěžovat. Je velice prostorná a pro rodinu ideální. Plasty poliček a boxů jsou pevné a kvalitní.

Při výběru chladničky si na to dejte pozor. Hodně ledniček ve stejné cenové relaci měly plasty velice křehké a lehce rozbitné. Kolejničky na šuplíky pro zeleninu se hrubě zadrhávaly a celkové vnitřní vybavení vypadalo lacině. Což mě hodně překvapilo vzhledem k podobné ceně. Doporučila bych si před koupí projít obchody a do všech chladniček se podívat a porovnat. Bývá to velký rozdíl. Musím říct, že zrovna od chladničky Bosch, kterou jsem měla předběžně vybranou, jsem očekávala mnohem více. Stejně tak od značky Whirlpool. K mému překvapení nejlépe z porovnávaných vyšly chladničky Samsung a LG. Designově moc pěkné a nadčasové. Vnitřní vybavení dostačující a hlavně kvalitní plasty. Proto jsem si vybrala pro mě tu nejvhodnější LG GBB59PZFZS v nerezové barvě.

Spodní šuplík chladničky využívám na čerstvou zeleninu a ovoce, které v něm vydrží opravdu dlouho čerstvé. Druhý vrchní šuplík, který šel hůře posouvat, jsem vydělala a polici, která se zdá být nejpevnější používám raději na těžší hrnce s uvařeným jídlem.

Dvířka chladničky mají tři úzké poličky. Vhodné na vajíčka, mléka, či jogurty. Do té nejspodnější poličky se vejdou postavené dvoulitrové PET lahve s nápoji.

Mraznička má tři boxy optimálně velké. Trochu mě štve, že se boxy vysouvají maximálně do půlky a vznikne zbytečně úzká štěrbina na uložení potravin, především u vrchního boxu. Pokud do něho chcete uložit třeba menší mražený dort, musíte box celý vydělat a potom nasadit zpět. Ale u takto kombinovaných chladniček ve velikostech mrazících boxů a velikostech prostorů po otevření nebývá extra velký rozdíl.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *