Kvalitní kožené České opasky

Už mě prostě přestalo bavit každý měsíc kupovat nějaký relativně levný pásek, který prostě vydržel měsíc, maximálně dva. Ať to bylo u čínských prodejců v rozmezí 100 až 300 kč za kus, nebo v obchodech, kde jsem předpokládal trošku lepší kvalitu, když pásek vyšel třeba na pětikilo.
Když po nákupu v kamenném obchodě vydržel pásek sotva měsíc (a to už po 14 dnech projevoval značné opotřebení), uvažoval jsem nad kvalitním dražším koženém opasku, který mi prostě vydrží roky. Trochu jsem se poptal a dostal jsem kontakt na mladou rodinu na Valašsku, které se zabývá koženářstvím a brašnářstvím, vyrábí tedy kvalitní kožené opasky, kožené spony do vlasů, náramky, peněženky, brašny a třeba i kvalitní obojky či ohlávky a opratě pro koně.

Protože jako kůň se zatím necítím, spona do vlasů by neměla na čem držet a sadomaso neprovozuji, abych si pořídil kožený obojek pro psy okolo krku, tak opasek to jistil.

Trochu mě zarazilo, že se zboží neodesílá okamžitě, ale za pár dní, nebo u šitého zboží i měsíc, ale to mi bylo hned vysvětleno. Šité zboží se vyrábí po objednání (opasky jsou předvyrobeny) a tak si můžete pořídit opasek s vlastním monogramem, koženou brašnu na míru, pouzdro přesně na Váš nůž jako měl krokodýl Dundee.

Protože nedělám reklamu na blogu jen tak někomu, pokud si zboží pořádně nevyzkouším, abych měl jistotu, že jde o fakt super kousky, které slouží jak mají, mají velkou trvanlivost, jsou lepší než co nabízí běžná konkurence. A to ať jde o elektroniku, cibulky na zahradu nebo nyní opasky. Opasek jsem tedy testoval půl roku. Každý den jej nosím a slouží přesně tak, jak by měl a ještě hodně dlouho vydrží a pořád vypadá jako nový.

Důvod je jasný, všechny výrobky vyrábí z českých krav, které se chovají výhradně na maso a z nich pak využívají nejkvalitnější část kůže (krupon). Nejsou lepené a nepoužívají štípenku, Síla opasků je cca 3 až 4 mm. A aby vše mělo pořádnou kvalitu, používají pouze kvalitní Italské přezky, ne čínské.

Šité kožené výrobky jsou šité ručně tradičním sedlářským stehem. Na šití používají dvě jehly a voskovanou sedlářskou niť. Šijí do drážky. Tento způsob je nepřekonatelný, nelze nahradit strojovým šitím ani šitím jednou jehlou! Kvalitní materiál a tradiční postup Vám zaručí, že šité kožené výrobky budete mít opravdu na celý život!

Takže když to shrnu. Moje náklady na pánský opasek šířky 3,5 cm, který jsem si vybral, byly s poštovným 520 Kč, opasek vydrží hodně dlouhou dobu (mnou vybraný ke klasický opasek, ten vlevo pod odstavcem). Po půl roce bych za běžně prodávané opasky dal minimálně 600 Kč, možná i víc. Takže pro mě jasná volba.

Další věc, která mě těší je, že i takto (článkem) mohu podpořit kvalitní českou řemeslnou práci, která ještě nevymřela a naopak se ukazuje díky její kvalitě, že má na to, aby porazila levnější ale absolutně nekvalitní čínu, která prorazila i do Českých nebo značkových obchodů. Takže kvalitní pásky od teď už jen z www.konciny.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *