Výroba zvířátek z oříšků

Výroba dekorací z oříšků, může zabavit celou rodinu. Oříšková zvířátka nejsou složitá na výrobu a můžete si vytvořit v podstatě celou zoo, se kterou si děti vyhrají nejen při jejich výrobě. Vybrat si můžete z několika předloh, nebo vytvořit zvířátka jiná.
Výhodou je, že všechny potřebné materiály na zvířátka z ořechů, máte pravděpodobně doma. Výroba zvířátek s dětmi může být velká zábava, především pokud se pustíte do experimentování. Akorát práci s tavnou pistolí bych přenechala dospělým, aby se menší děti nepopálily.


Druhy ořechů, které můžeme použít:
Buráky, vlašské ořechy, pistácie, lískové ořechy, mandle, a další.

Co k výrobě budeme potřebovat:
Skořápky různých oříšků, tavnou pistoli, louskáček, malé nůžky, přírodní provázek, fixy různých barev, karton, nebo tvrdý papír.

Postup:
Po rozhodnutí, jaké zvířátko budeme vyrábět, si najdeme oříšky v různých velikostech, které budeme na zvířátko potřebovat. Buráky můžeme například nechat celé a vlašské ořechy můžeme vyloupat, aby nám zůstaly jen skořápky. Některé skořápky buráků můžeme třeba i upravit pomocí nůžek, dle potřeby. Tavnou pistolí je pak postupně lepíme k sobě. Nakonec můžeme namalovat fixkou oči, čumák, drápky a je zvířátko hotové. Tímto způsobem vytváříme další a další kamarády do smečky.
Ukázka výtvorů:

Pejsci z neloupaných arašídů

Myšky z vlašských oříšků

Pavouk a želva z vlašských oříšků

Sobík z buráku

Jedná se o jednoduchou tvorbu, při které mohou děti pomáhat. Přeji příjemnou zábavu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *