Domácí alkoholický nápoj s ovocem

Sice teprve začalo jaro, ale na léto je třeba se připravit dopředu. Někdo hubne do plavek, někdo si koupí plavky rovnou větší a někdo se chce připravit na letní horké večery, kdy bude popíjet domácí alkoholický drink s ovocem. A tak si jednoduchý ovocný nápoj s alkoholem připravíme.
Pokud chcete návštěvu zaujmout, určitě se vám to podaří s tímto drinkem. Je osvěžující a barevný, proto se hodí i na narozeninové oslavy a párty. Zmizí tak rychle, že jej nebudete stíhat připravovat. Snadný alkoholický nápoj rozhodně získá oblibu.


Co budeme potřebovat:
Sklenice na víno, brčka, míchátka, prkénko, nůž, štamprle, vykrajovátko (květina, čtyřlístek, srdíčko), dva hluboké talíře.

Suroviny:
Cukr krystal
Šťáva z citronu
Rybízový džus
Vodka
Kostky ledu
Jablko a lesní ovoce

Postup:
Do jednoho hlubokého talíře si vymačkáme šťávu z jednoho citrónu. Do druhého talíře nasypeme cukr. Jablko si nakrájíme podélně na 4 milimetrové plátky, do kterých vykrajujeme formičkou tvary.
Okraj sklenice cca 5 milimetrů namáčíme do citronové šťávy a vzápětí do cukru. Do sklenice dáme panáka vodky, dolijeme vychlazeným džusem a zamícháme. Nakonec přidáme led, ovoce a brčka.

Tak jak vám chutná?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *