Vlastní zkušenosti s online nákupem potravin na kosik.cz

Rozhodla jsem se vyzkoušet další online supermarket, tentokrát s názvem kosik.cz. Jak funguje a probíhá takový nákup potravin přes internet, včetně mých zkušeností a porovnání několika online prodejců potravin, se dočtete v článku.
Jak probíhá první nákup

Na stránkách kosik.cz si nejprve ověříte rozvoz do vaší lokality.

Pak se zaregistrujete a můžete začít nakupovat. Po výběru zboží si v pokladně zkontrolujete počty jednotlivých produktů, jestli vše sedí a můžete přejít k dalšímu bodu, kde už píšete přesnou adresu doručení. Zvolíte také způsob platby, den a čas doručení. Nakonec celou objednávku potvrdíte. Obratem vám přijde email s potvrzením a rekapitulaci objednávky.

Ráno, v den doručení objednávky, vám přijde sms s připomenutím a časem v kolik hodin nákup řidič doveze.

Doručený nákup je dobré si zkontrolovat, jelikož se v nákupu mohou objevit nesrovnalosti. Řidiči občas také mohou zapomenout mražené potraviny v mrazicím boxu. Nikdo není neomylný, takže je lepší si hned vše zkontrolovat a ohlídat si počet tašek.

Kam kosik.cz doručuje
Zapsáním PSČ do kolonky na hlavní straně se hned zobrazí, zda-li kosik.cz rozváží objednávky do vaší lokality. Jsou to například města Praha, Brno, Plzeň, Liberec, Hradec Králové, Kladno, Ostrava a další.

Den a čas možného doručení
Pondělí až neděle od 8:00 do 21:00 hodin.
Nabízí doručení od 3 hodin od objednání. Pokud ale potřebujete nákup doručit, až za několik dní, i tuto možnost nabízí.

Cena doručení
Doprava je zdarma na 1. nákup a na každý další nákup nad 1200 Kč.
Za doručení minimální objednávky od 600 Kč zaplatíte 59 Kč. Nákup od 800 Kč doručí za 39 Kč.

Způsoby platby
Platit můžete kartou online, nebo v hotovosti řidiči u předání nákupu. K placení lze použít debetní, nebo kreditní platební kartu značky Visa debit, Visa electron, Visa kreditní kartu, Master Card, Maestro, American Express.

Shrnutí
Nakupování na kosik.cz je rychlé a snadné. Komunikace vždy příjemná a řidiči jsou ochotní. Nabídka smoothie, hotových zeleninových a ovocných salátů mě vždy potěší. Stejně tak nabídka německých produktů je příjemným zpestřením. Jediné mínus dávám za užší výběr značek a celkově menší sortiment zboží. Na druhou stranu najdu na jejich stránkách vše, co potřebuji. S nákupem jsem byla vždy spokojená.

Porovnání podobných online supermarketů

Dovolím si říct, že kosik.cz a rohlik.cz jsou na podobné úrovni. Sortiment zboží mají založený v podobném duchu. Takže pokud jste zaměřeni na kvalitní potraviny od farmářů, v bio kvalitě, bez lepku, nebo na sojové produkty, budou vám vyhovovat. Tyto dva online supermarkety jsou svoji pestrou nabídkou produktů na hodně vysoké úrovni. 
Heslo Rohlíku a Košíku: „Vše co si objednáte – dovezeme.“

Online supermarket itesco.cz se zaměřuje hlavně na běžné „klasické“ zboží. Svoji velkou nabídkou produktů zákazníky překvapí. Pokud vyhledáváte především slevy, tak se vám itesco.cz zalíbí. Může se ale stát, že budete s dodáním jen poloviny objednaného zboží zklamaní, stejně tak s vyměněným zbožím.
Hesla iTesca: „Objednala si kukuřici – dovezeme jí fazole.“ „Objednala si pudinkové šátečky z listového těsta – vyměníme jí je za kynuté koláče s ořechy.“ „Bílé víno sauvignon v akci vyměníme za červený merlot za čtyřnásobnou cenu.“ A tak dále a tak dále. Hlavně nic neřekneme. Nedáme vědět ani mailem ani telefonicky a budeme doufat, že si veškeré zboží zákazník převezme a zaplatí. 

Celý článek a videa o nákupu na rohlik.cz zde: https://navody-recenze.cz/wp-admin/post.php?post=102&action=edit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *