Recenze Zelmer 450.0 SP Odyssey

Sehnat kvalitní vysavač za přijatenou cenu není tak jednoduché, jak se může zdát. Na trhu jsou desítky nekvalitních kousků, u kterých budete později litovat, že jste jej koupili.
U vysavače je třeba se rozhodnout, zdali chcete sáčkový, nebo bezsáčkový. Sáčkový tuto bitvu vyhrál, neboť bezsáčkový jsme měli před tímto a spokojenost byla minimální. I když nemuset shánět sáčky do vysavače Vám usnadní hodně času a u některých typů i peněz.

Další velký problém byl v tom, že většinu našich podlah tvoří plovoucí podlaha, nebo dlažba. Koberce máme jen kusové na některých místech. Bylo třeba tedy násady na tvrdé podlahy. A to byl tvrdý oříšek.
 
Po dlouhém hledání jsme narazili na vysavač Zelmer 450.0 SP Odyssey, který měl násad víc než dost. Protože jsme na něj nenarazili nikde v obchodě, ale pouze na internetu, prostě jsme to riskli a objednali jej. Další důvod menších rozpaků, jestli to byl dobrý nápad, ve mně budilo množství recenzí od majitelů vysavače. Prostě nikde nic. To je jeden z důvodů, proč jsem se rozhodla sepsat vlastní zkušenosti.

Je to lehký prcek s relativně velkým sáčkem (3 litru) a příkonem 1700W. Délka kabelu je 6,3 metrů (pracovní dosah 9 metrů), hlučnost 75dB. Je stabilní, dobře se ním pohybuje, lehký, dobře se drží. Má dobré sací schopnosti a opravdu skvělé příslušenství, jehož část, díky schránce ve vysavači, máte vždy po ruce. Jeho cena se pohybuje okolo 2200 kč. Jeho rozměry jsou v cm VxŠxD – 29,8×31,8×37,7. Kolečka jsou pogumovaná a chrání Vaší podlahu. Hadice Flexi se zdá dostatečně kvalitní. Filtrační systém HEPA zachytí až 95 % pylu, bakterií, výkalů roztočů. Výkon lze upravit regulačním posuvníkem.

Příslušenství
• vzduchový rotační kartáč (turbokartáč) – vynikající pro odstraňování zvířecích chlupů z koberců
• kartáč s přírodními štětinami na parketové a plovoucí podlahy – bezpečný i pro měkké podlahové plochy
• běžná kobercová násada
• set neseného příslušenství

Výhody vysavače Zelmer 450.0 SP Odyssey
• přijatelná cena
• velmi dobře vysává
• kvalitní a rozsáhlé příslušenství
• turbokartáč na vlasy a chlupy z koberce je opravdu povedený


Nevýhody vysavače Zelmer 450.0 SP Odyssey
• délka kabelu by mohla být trochu delší
• nutno občas koupit sáčky (nevýhoda proti bezsáčkovým)
 
Vysávání jsem vždy brala jako nutné zlo. Ale popravdě s tímto malým pomocníkem vysaji celý větší byt do 15 minut. A dokonce mě to baví, hlavně když si vzpomenu na předchozí typy vysavačů, které zdaleka nesplňovaly ani základní požadavky – prostě nedostatečně vysávaly.
 
Recenze různého zboží, které přináším, jsou vždy brány dle vlastního uvážení a posouzení kvality. Nenechám se ovlivňovat prodejci ani výrobci. Další recenze zboží, které jsem vyzkoušela naleznete v rubrice „Recenze zboží“.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *